AKTUÁLNĚ

Vítejte v novém školním roce 2017/2018.

1. společná schůzka rodičů a MŠ se koná ve středu 20.9.2017 od 16.00 v Zelené třídě. Přijďte prosím v hojném počtu, na konci budeme řešit i záležitosti Spolku rodičů (příspěvek, rozpočet, akce).

"Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil      v mateřské školce." Robert Fulghum

Proč jsme spolek založili?

Spolek je dobrovolným, nevládním, neziskovým svazkem rodičů, kteří svou činností pomáhají mateřské škole Mezivrší při realizaci vzdělávání dětí. Spolek spolupracuje se zřizovatelem mateřské školy, s vedením a zaměstnanci mateřské školy a také s ostatními příznivci školky.

Spolek založilo několik rodičů z důvodu, aby činnost dřívějšího SRPŠ byla zlegalizována, rodiče mohli aktivně ovlivňovat využití vybraných prostředků na aktivity ve školce a také protože se snažíme, aby naše děti ve školce byly maximálně spokojené. Veškerou činnost provádíme ve volném čase a dobrovolně. Každý má možnost zapojit se nebo se vyjádřit. Proto bychom Vás rádi požádali i o Vaši aktivitu. Pokud nemáte čas na aktivní zapojení, i dobrý nápad se dá využít, neváhejte se nám ozvat.

Více v záložce "O nás".

Úvodní slovo

Vážení a milí rodiče,

jsme rádi, že jste na naše stránky zavítali. Rádi bychom, aby náš web byl hlavním komunikačním kanálem.

Naše mateřská škola bude taková, jakou si ji uděláme. Všechno se nezmění za den a nemůžeme vyhovět všem, ale můžeme se o to pokusit.  Veškeré Vaše náměty a podněty prodiskutujeme. Věříme, že dobrá komunikace dokáže předejít mnohým nedorozuměním.

Pokud Vás něco trápí, můžeme být mediátorem ve věci, zároveň respektujeme anonymitu, pokud si budete přát.

Vzájemný respekt mezi rodiči a MŠ je základem spokojenosti nás všech.

Jedním z projevu respektu je, že všichni dodržujeme včasný příchod do MŠ (a odchod rodičů) do 8:30 hodin. Rodiče s předškoláky trénují na ostrý režim přechodu do školy a zároveň všichni učíme naše děti prvním povinnostem - zodpovědnosti, dochvilnosti i ohleduplnosti, kdy je ve stanovený čas, tj. v 8:30 ve školce možno zahájit vzdělávací program bez četného vyrušování opozdilci. Všichni, co chodíme na poslední chvíli, zkusme někdy naše dítě dovést již po 8. hodině, aby si školku stihlo "užít" před zahájením oficiálního programu, možná budeme sami překvapeni, jak nás bude další ráno samo popohánět ...

Děkujeme a věříme, že z toho přístupu budeme profitovat všichni - děti, rodiče a školka.

Přečtěte si jako první, co je nového

budeme vám zasílat občasné zprávy a důležité informace

rodicemezivrsi@gmail.com

Vzkazník