AKTUALITY

MĚSÍČNÍ PLÁN - AKCE / AKTIVITY

Plán na nejbliší období

  3.- 4.5. den otevřených dveří a výdej přihlášek do MŠ
  10.-11.5. vracení žádostí o přijetí do MŠ
  9.5. besídka ke dni matek
  31.5. divadlo Barevná pohádka


Informace

 • Výzva k úklidu a opravám školkové zahrady, viz níže.
 • V sekci Rodičovský příspěvek byl vložen přehled hospodaření za rok 2015-2016.
 • 8.6.2016 Spolek byl zapsán do spolkového rejstříku pod spisovou značkou L 65737 u Městského soudu v Praze, IČO:  05089905
 • 14.4.2016 Spolek rodičů při MŠ Mezivrší byl založen.

VÍCE INFORMACÍ Z DĚNÍ KONKRÉTNÍ TŘÍDY NALEZNETE NA NÁSTĚNCE PŘÍSLUŠNÉ TŘÍDY

Výzva pro rodiče - úklid a opravy na zahradě

Vážení rodiče,

Nečekaně brzo vykouklo jaro, i když ne na dlouho, a skřítkové prosí o pomoc při úpravě školní zahrady a jejího vybavení.

V červnu loňského roku nám výbor Spolku rodičů při MŠ Mezivrší nabídl pomoc při opravách a údržbě školních prostor. Skřítkům také přislíbil pořídit basketbalový koš na školní zahradu.

Využívám tedy této nabídky a obracím se na Vás, milí rodiče, s prosbou o pomoc.

Vím, že někteří z Vás nám pomáhají již několik let a bez dlouhých plánů a proseb. Stačí jen naznačit nebo se jen zeptat a už to je! Jsou to však jedni a titíž.

Proto Vás i na přání Vašich zvolených zástupců, oslovuji všechny.

Moc bychom potřebovali vyměnit a nalakovat prkénka na dětských lavičkách a v dřevěných autech. Ukotvit nové branky, které jsme si pořídili na zahradní kopanou. Vymyslet, opravit a ukotvit tabuli na kreslení, které uhnila jedna stojina. Přivařit vzpěru na plot, která by zabránila "útěku" míčů do ulice Mezivrší a pak dále do Braníka. Jako každoročně, již po tři roky, omladit a vyčistit živý plot od plevele a náletů, které nám ho dusí.

V případě pomoci se obraťte na výbor nebo přímo na zaměstnance školy. Rozhodně Vaše pomoc nebude odmítnuta a bude plně využita ve prospěch našich dětí - skřítků. J

Jménem skřítků všem pomocníkům předem děkujeme.

pracovníci MŠ U tří skřítků Mezivrší

V Praze 3. dubna 2017

Plavání od II. pololetí

Přihlašovat se mohou všechny děti z modré a červené třídy, (nemusí mít tedy 5 let v době začátku kurzu), počet není omezen. Je ovšem nutné, aby na to dítě bylo vyzrálé (pěší odchod ze školky do bazénu, samostatné převlečení, sprchování, sbalení věcí, pobyt v hlubokém bazénu...)
Kurz zajišťuje agentura Delterond (www.delterond.cz), plavání se bude odehrávat v bazénu na Zeleném pruhu.
S dětmi na plavání budou chodit 2-3 paní učitelky, dle počtu přihlášených dětí. Pěšky se vyjde do kopce k bazénu (po chodníku mezi vysokými domy v Mezivrší a ulicí Nad Šálkovnou, děti se pod dohledem učitelek převlečou a osprchují. K bazénu paní učitelky již nechodí, ze sprch si je přebírají lektoři.
Výuka trvá 45 min (od převzetí dětí po sprše do předání k osprchování).
Děti vybavte ručníkem - velikost zvolte takovou, aby se do něj dítě samo zvládlo utřít, dále přibalte plavky a čepici. Župánky a pantofle zvažte, spíše se v minulých letech neosvědčily (župany jsou objemné, pantofle se musí častou zouvat). Dítě musí být schopno všechny svoje věci posbírat a odnést. Vše podepište.
Děti odchází s vysušenými vlasy, šatny jsou vybaveny sušiči.
Na hodinách nejsou děti do ničeho nuceny, kurz je koncipován jako předplavecký, zaměřený na seznamování se s vodou. Bazén na Zeleném pruhu je hluboký (nízká část cca 1,30 m), děti na dno nedosáhnou - při výuce se používají nadnášecí pomůcky nebo děti stojí na schodku po obvodu bazénu. Pro bližší informace o průběhu a způsobu výuky v případě zájmu kontaktujte agenturu Delterond.
V případě zájmu je možné přijít se na děti na hodinu podívat, nicméně děti jsou z toho pak "rozhozené".
Pokud je to ve vašich možnostech a vaše děti v minulosti na plavání se školkou nechodili, je vhodné jít se do bazénu s dítětem podívat a vše si vyzkoušet.

Dny bez cukru

Dny bez cukru

V naší školce proběhly tzv. Dny bez cukru.

Rádi bychom Vám přiblížili, co tahle akce vlastně znamená a proč se snažíme ve spolupráci se školkou omezit množství cukru ve stravě našich dětí.

Jednou z priorit, které si spolek vytyčil je aktivně přispívat a podporovat aktivity vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu našich dětí.

Příklad z praxe. Asi to také všichni znáte. Každý půlrok osobně absolvuji s dětmi preventivní prohlídku u naší paní zubařky. Ta mi vždy trpělivě a vážně vysvětluje, že pravidelná konzumace sladkostí je na zuby mor. Její pravda je ještě ke všemu podložena vědeckými argumenty a děsivými obrázky vyhnilých dětských zoubků. I když se tvářím otráveně, ještě se mne ve finále zeptá, co pije. Vím, že nemá pít sladké pití, ale dokážu mu to po celý den zajistit? Bohužel jsem zjistila, že ne. Ve školce mu nabízejí právě zmiňovaný doslazovaný čaj.

Pitný režim patří mezi nejdůležitější pravidla zdravé výživy malého človíčka. Bude ale pít, pokud mu nedáme doslazovaný nápoj? Z mé zkušenosti bude pít, co mu nabídnu. Dětem před spaním po vyčištění zubů také asi dáváte jen vodu a pije.

Bílý cukr děti rozhodně v rámci zdravé stravy konzumovat nemusí. Občasná sladkost jim ale zuby taky nezkazí. Co jim naopak škodí a na čem se určitě všichni shodneme, je pravidelná konzumace bílého cukru. Když říkám pravidelná, myslím tím několikrát denně.

Tipuji, že všichni máme celkem jasnou představu, jak pravidelné pití sladkých nápojů působí na zoubky našich dětí. Asi je dost nereálné chtít po učitelkách, aby jim po konzumaci sladkého nápoje vyčistili zuby. Pokud máte děcko se sklonem k výskytu zubního kazu, máte na problémy docela slušně zaděláno.

Co s tím?

A právě tady se pokoušíme o změnu!

Dejme šanci tomu zkusit jim ve školce doslazované nápoje nenabízet.

V tuhle chvíli díky vstřícnému přístupu naší paní ředitelky, paní hospodářky a kuchařek probíhají v naší školce zkouškové Dny bez cukru. Dětem nejsou nabízeny doslazované nápoje a kuchařky snižují množství bílého cukru v jídle. Je to prozatím jen na zkoušku 14 dní.

Ozvěte se, pokud Vás tahle novinka osloví a souhlasíte s ní. Hlavně nám prosím dejte vědět, pokud budete chtít v nastoleném novém režimu pokračovat. Je to závislé na Vašich ohlasech. Samozřejmě můžete mít i opačný názor, pojďme to prodiskutovat a najít řešení.

Nebojme se být jiní a zkusme jít touhle sice těžší, ale zato pro naše děti zdravější cestou!

Děkujeme

Spolek rodičů MŠ Mezivrší

Návštěva dentální hygienistky

Vážení rodiče,

dne 21.11. dopoledne se v naší MŠ uskutečnila návštěva dentální hygienistky, kterou jsme jménem spolku na žádosti rodičů zorganizovali. Paní Veronika je velice zkušená, v předchozích letech školila v mnoha mateřských i základních školách po celé Praze a to pravidelně a opakovaně, někde docházela i každý druhý měsíc. Sama je dvojnásobnou maminkou, s dětmi to umí, baví ji to a umí problematiku hezky a přesvědčivě vysvětlit.

Z jejích předchozích zkušeností doporučuje návštěvu určitě s praktickým použitím zubních kartáčků, u menších dětí bývá lepší, když je přítomen i rodič.

Návštěvu v jedné třídě je vhodné po čase zopakovat (podzim/jaro), protože často to rodiče chápou tak, že "měli jste tam hygienistku, tak teď už si zuby čisti sám(a)" a ne vždy děti také informaci rodičům dobře předají. Přitom je důležité děti kontrolovat, dohlížet na ně a pomáhat jim s dočišťováním zubů až do 8 let.

Bohužel z důvodu špatného čištění, kyselé stravy, velké konzumace sladkostí a také nepečlivosti rodičů a skutečnosti, že někteří rodiče s dětmi nechodí na pravidelné prohlídky (mléčné zuby = zkušební zuby) se kazivost zubů dětí velice zvyšuje, a tak vrtané mléčné zuby nejsou vzácností

Podzimní návštěva proběhla s detailní instruktáží, plánujeme příp. i jarní návštěvu kontrolní. Pokud byste měli zájem, můžeme zkusit příští termín na jaře domluvit v odpoledním čase po 16.30, kdy byste se mohli krátké schůzky účastnit i vy, paní ředitelka by nám pro to dala prostor. Na spolkový email můžete případně zaslat, pokud byste měli o tuto akci zájem. Rádi uvítáme i zpětnou vazbu, kterou vám daly vaše děti.

Spolek rodičů MŠ Mezivrší